WP Dodatek specjalny Partner edycji
WP Dodatek specjalny Partner edycji KGHM POLSKA MIEDŹ AMBASADOR POLSKI

Koncern miedziowy nagradza najwybitniejszych Polaków

Partner edycji KGHM POLSKA MIEDŹ AMBASADOR POLSKI
KGHM Polska Miedź ogłasza konkurs na "Ambasadora Polski". Każdy może wziąć udział w wyborze kandydatów, którzy jego zdaniem przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na świecie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na początku października.

KGHM zaopatruje w swoje surowce partnerów na całym świecie. Można więc powiedzieć, że pełni rolę nieformalnego ambasadora polskiej gospodarki. Budowanie dobrych relacji i pozytywnego wizerunku na arenie międzynarodowej jest nadrzędną wartością w biznesie.

Na renomę Polski za granicą pracują też przedstawiciele innych branż: sportowcy, artyści, naukowcy. Dlatego KGHM docenia ich trud i chce nagrodzić za te starania. Ogłosił więc konkurs na "Ambasadora Polski".

Czas nowoczesnych patriotów

Zwycięzcy zostaną wyłonieni w czterech kategoriach. Każdy będzie mógł zgłosić swoich faworytów do czterech z nich: nagrody publiczności, ambasadora polskiej nauki, polskiego sportu i kultury polskiej. Spośród nadesłanych kandydatur zostanie wybranych po 10 osób w każdej kategorii, a zwycięzcę ogłosi kapituła konkursu.

Zgłoś swojego kandydata - na zgłoszenia czekamy od 15 do 27 września

– Nowoczesny patriotyzm w dobie globalizacji to także promocja Polski na świecie. Najlepszymi ambasadorami naszego kraju są osoby, które każdego dnia dają namacalne dowody na to, że Polacy są narodem ambitnym, pracowitym, a Polska to nowoczesny kraj, który w ciągu ostatnich 30 lat przeszedł transformację godną naśladowania. Chcemy doceniać i wyróżniać takie osoby. Nagradzając, stawiamy je za wzór do naśladowania – przekonywał Marcin Chludziński, prezes KGHM i pomysłodawca konkursu.

Wybór ambasadorów nauki, sportu i kultury

Kogo nominować? Do nagrody "Ambasadora polskiej nauki" można zgłaszać np. lekarzy, językoznawców, popularyzatorów nauki czy wykładowców akademickich, których dorobek podnosi prestiż Polski za granicą.

W kategorii sport na miano ambasadora zasługują zarówno zawodnicy, trenerzy jak i działacze sportowi, których dokonania zostały pozytywnie odebrane na świecie.

O palmę pierwszeństwa w kulturze mogą rywalizować m. in. aktorzy, malarze, rzeźbiarze, muzycy, reżyserzy, graficy, ale też urzędnicy, mecenasi kultury i działacze organizacji pozarządowych. Warunek jest jeden – muszą to być osoby, które przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku Polski poza granicami kraju.

Specjalna nagroda dla biznesu

Podczas październikowej gali, gdzie będą ogłoszone wyniki, zostanie też wręczona Nagroda Publiczności. Takie wyróżnienie trafi do osoby, która poprzez swoją codzienną pracę podtrzymuje dobrą opinię o Polakach jako o narodzie.

W tym gronie może znaleźć się każdy – strażak, który uratował rodzinę z pożaru; społecznik, który bezinteresownie pomaga innym w potrzebie; misjonarz lub wolontariusz pracujący charytatywnie na rzecz wybranej grupy społecznej.

Specjalną nagrodę wręczy natomiast prezes KGHM. – Będąc prezesem firmy prowadzącej międzynarodową działalność, wiem, z jakimi trudnościami i wyzwaniami wiąże się rozwijanie biznesu za granicą. Dlatego w organizowanym przez KGHM konkursie przyznam nagrodę specjalną w kategorii "Ambasador biznesu" osobie szczególnie wyróżniającej się w obszarze międzynarodowej przedsiębiorczości – powiedział Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Regulamin konkursu